Városlista
2025. június 3, kedd - Klotild

Hírek

2017. Április 12. 21:51, szerda | Külföld
Forrás: mti

Több mint hatezer embert "segítettek a halálba" tavaly Hollandiában

Több mint hatezer embert

Több mint hatezer embert "segítettek a halálba" tavaly Hollandiában, ez azt jelenti, hogy mintegy 10 százalékkal nőtt az eutanáziát igénybe vevők száma a 2015-ös adatokhoz képest - közölték a helyi hatóságok szerdán.

A "kegyes halál" az összes haláleset 4 százalékát tette ki 2016-ban a hivatalos adatok szerint.

Az értékelésben a holland társadalom öregedését és az orvosok növekvő hajlandóságát jelölték meg az esetszám emelkedésének lehetséges magyarázataként.

Az eutanáziát igénybe vevők legnagyobb csoportját a gyógyíthatatlan, végstádiumú rákbetegek alkották. Az esetek többségében az otthonukban "segítették halálba" a betegeket.

A világon elsőként Hollandiában legalizálták az eutanáziát 2002 áprilisában, és végrehajtását szigorú szabályokhoz kötik. Az önkéntes halált azoknak a betegeknek engedélyezhetik, akik elviselhetetlen fájdalmakkal járó gyógyíthatatlan betegségben szenvednek, és az eutanáziát még teljesen tiszta tudatállapotban kérelmezik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld

Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását

Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.

2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld

Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök

A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.