Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2018. Február 04. 14:32, vasárnap | Belföld
Forrás: police.hu

Több száz métert hason csúszott egy repülő Pécsen – Vádat emelnek

Több száz métert hason csúszott egy repülő Pécsen – Vádat emelnek

Több mint háromszáz métert csúszott hason egy repülőgép a pécsi kifutópályán még tavaly ősszel. A rendőrség most vádemelést javasolt.

Légi közlekedés veszélyeztetése vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt nyomozott a Pécsi Rendőrkapitányság egy 56 éves szegedi férfi ellen. A megalapozott gyanú szerint a férfi egy Cessna C-310 típusú repülőgéppel oktatott tavaly október 6-án 14 óra körül a Pécs-Pogány repülőtéren, amely során a szimulált motorhibával történő leszállást gyakorolta tanulójával. Az oktató leszállás közben a repülőgép futóművének kiengedését nem ellenőrizte vissza, ezért a gép hason landolt a kifutópályán.

A férfi gyanúsítotti kihallgatásán elmondta, hogy látta, amikor a tanulója kezével lehúzta a futóművet kiengedő kart, azonban azt nem ellenőrizte le, hogy a visszajelző lámpák kigyulladtak-e. A landolás során személyi sérülés nem történt, azonban a repülőgépben körülbelül 5 millió forint kár keletkezett.

A gyanúsított ügyében folytatott nyomozást a rendőrség a napokban befejezte, és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

2025. December 02. 07:11, kedd | Belföld

Duna House: novemberben rekordot döntött a jelzáloghitel-piac

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében