Hírek
2016. November 05. 17:00, szombat |
Helyi
Forrás: origo.hu
Több százezer magyar autós közlekedik műszaki nélkül
Becslések szerint 2012 óta emelkedett azoknak az autóknak száma, amelyek érvényes műszaki vizsga nélkül közlekednek a magyar utakon.
Sokat kockáztat,aki ezt bevállalja.
Még 2012-ben, egy autós szakmai konferencián elhangzott előadás szerint a magyar utakon mintegy400 ezer olyan jármű parkol és – időnként – közlekedik, amelynek nincs érvényes műszaki vizsgája– írta a Hvg.hu.
Nincsenek pontos információk arról, hogy ez a szám hogyan alakul most, Spindler Tibor, az Autószerelők Országos Egyesületének elnökének becslése szerint azonban
2-3 százalékkal növekedett.
Ilyen-olyan okokból, de sok autós egyszerűen nem műszakiztatja le újra az autóját, pedig ezzel kapcsolatban zéró tolerancia van érvényben, a bírság összege pedig sávosan emelkedik.
Ha a jármű műszaki érvényességi ideje több mint három hónapja lejárt, de a hat hónapot nem haladta meg, 20 ezer forintos helyszíni, vagy 40 ezer forintos pénzbírságra lehet számítani. 6–12 hónap között 25 és 50 ezer forint a tarifa, míg ha több mint egy éve járt le a műszaki, 30 vagy 60 ezer forint fizetendő.
Aki lejárt műszakival balesetet okoz, annak hiába van kötelezője, a biztosító ilyen esetekben mentesül a kifizetés alól. Vagyis minden okozott kárt az autó tulajdonosának kell állnia.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 02. 14:46, kedd | Helyi
Kiskunfélegyházán tartott fogadóórát Lezsák Sándor országgyűlési képviselő
November 27-én került sor Bács-Kiskun Vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője soron következő fogadóórájára.
2025. December 01. 09:03, hétfő | Helyi
Három versenyen értek el sikereket a félegyházi birkózók az elmúlt hétvégén
A Bárány-Almási család gyermekei közül a legkisebb is felnőtt nagyobb testvéreihez és már róla is elmondható, hogy Magyarország bajnoka.
2025. November 29. 21:18, szombat | Helyi
Bemutatták Lezsák Sándor legújabb művét a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban
November 27-én, csütörtökön mutatták be Lezsák Sándor: Habcsók című művét a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.
2025. November 29. 13:25, szombat | Helyi
Tornaszobát avattak a Gátéri Liget Óvodában
Ünnepélyes keretek között adták át csütörtök délután a Gátéri Liget Óvoda új tornaszobáját.
