Hírek
2016. Június 20. 07:43, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Többéves börtönbüntetésre számíthatnak az embercsempészek
Jelentősen szigorította az embercsempészés büntetési tételét az Országgyűlés a közelmúltban, az elkövetők többéves börtönre számíthatnak
- mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában. Bakondi György hangsúlyozta, hogy a magyar törvények a külföldiekre is vonatkoznak, ezért bűnösség esetén rájuk szintén börtönbüntetés vár Magyarországon, majd ennek letöltése után kiutasítás.
A belbiztonsági főtanácsadó arról a 20 éves pakisztáni állampolgárról is beszélt, aki késsel támadott meg egy 19 éves lányt Budapesten szombaton. Azt mondta, hogy mivel a férfi felfegyverkezve követett el rablást, az alapesethez képest súlyosabb, akár hat-hét éves börtönbüntetést kaphat, ezután pedig kiutasítják az országból. Előzetes letartóztatását már kezdeményezték - tette hozzá.
A Brexitről, azaz Nagy-Britanniának az Európai Unióból történő esetleges kiválásáról szólva Bakondi György úgy fogalmazott: fontos európai és magyar érdek is, hogy Nagy-Britannia az Európai Unió tagja maradjon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
