Hírek
2016. Január 01. 13:00, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
Tőkehiányos Bács-Kiskun megyei vállalatok kapnak támogatást

A nemzetgazdasági miniszter döntése alapján közel hárommilliárd forint vissza nem térítendő támogatást kap költségvetési forrásból 14 magyarországi vállalat.
A beruházások nyomán közel 500 új munkahely jön létre - közölte a tárca csütörtökön az MTI-vel. A támogatottak között van két Bács-Kiskun megyei cég is: a francia tulajdonú kecskeméti Axon Kábelgyártó Kft. (ők 2015-ben avattak új üzemet a városban - fotó) és a KISKUNFÉLEGYHÁZI MALOM Malomipari és Kereskedelmi Kft.
A támogatásban részesülő cégek a következők: KISKUNFÉLEGYHÁZI MALOM Malomipari és Kereskedelmi Kft., Pikopack Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt., Alföldi Tej Kft., VT Metal Kft., AE-plasztik Kft., Ajkai Elektronika Kft., Szamos Kft., AXON Kábelgyártó Kft., Videoton Elektro-Plast, Master Good Kft., PEMÜ Műanyagipari Zrt., HAJDU Autotechnika Ipari Zrt., HAJDU Hajdúsági Ipari Zrt., valamint a Tatabányai Sütőipari Kft.
A közlemény szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a támogatáshoz szükséges forrást - a 2015. évi központi költségvetésről szóló törvény alapján - a szaktárca által létrehozott nemzetgazdasági támogatások (NGT) előirányzat keretéből biztosítja.
Az előirányzat célja, hogy az európai uniós forrásokból támogatásban nem részesülő, tőkehiányos, a feldolgozóipar területén működő magyarországi nagyvállalatok fejlesztéseit segítse.
A kérelmek többfordulós elbírálásánál több fontos szempontot is mérlegelt az NGM munkacsoportja. Alapelvárás volt, hogy a támogatást kérő gazdasági társaságok foglalkoztatásbővítő beruházást hajtsanak végre. Hangsúlyos volt az is, hogy a támogatási program keretében az adott beruházáshoz nyújtott költségvetési támogatás többletadó- és többletjárulék-bevétel formájában térüljön meg az államháztartásnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 25. 14:43, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. május 25. HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA
2025. Május 25. 09:52, vasárnap | Helyi
Turisztikai kerékpárutat avattak Petőfiszálláson
2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi
Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon
A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.