Hírek
2017. Március 05. 18:38, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Tovább emelkedhet a pollenkoncentráció a következő napokban
A jövő hét második felében tovább emelkedhet a pollenkoncentráció - hangzott el az M1 aktuális csatorna vasárnap déli Híradójában.
A tisztiorvos Facebook-oldalán azt közölték: a hétvégén a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja várhatóan országszerte a közepes-magas tartományban alakul, sőt helyenként - elsősorban a Dunántúlon és az Alföld déli részén - a ciprus- és tiszafaféléké a nagyon magas szintet is elérheti. Általában alacsony-közepes koncentrációban jelen van a juhar és a nyárfa pollenje is, illetve előfordulhat egy-egy szem a kőris és a szil virágporából is a levegőben.
A Híradó tudósítása szerint jelenleg a Dél-Alföldön és a nyugati országrészben a legmagasabb a levegő pollentartalma.
Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) főosztályvezetője az M1-nek azt mondta: a várható esők, csak rövid időre szakítják meg a mogyoró és az éger pollenszórását. Emellett a széllel több kőrispollen is kerülhet a levegőbe - hívta fel a figyelmet a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
