Hírek
2015. Június 04. 21:33, csütörtök |
Helyi
Forrás: Adrienn
Trianon vérző seb maradt országunk testén
A magyarság történelmének egyik legsötétebb napja 1920. június 4. A Trianoni békediktátum erkölcstelenül, becstelenül, igazságtalanul és ésszerűtlenül szakította el tőlünk testvéreinket.
A magyarság történelmének egyik legsötétebb napja 1920. június 4. A Trianoni békediktátum erkölcstelenül, becstelenül, igazságtalanul és ésszerűtlenül szakította el tőlünk testvéreinket, rokonainkat, barátainkat és honfitársainkat. Csányi József, városunk polgármestere ezekkel a szavakkal kezdte megemlékezését a Magyarok Nagyasszonya szobornál nemzetünk gyásznapjának 95. évfordulóján.
Olyan mély sebet ejtettek a magyarságon ekkor, melyet az azóta elmúlt 95 év sem tudott orvosolni, begyógyítani. 2010-ben az Orbán kormány részben vissza tudta adni identitását a határon túli magyaroknak, de messze még a végső megoldás. Ez az elkövetkező generáció feladata lesz. Ezekkel a gondolatokkal zárta ünnepi beszédét városunk polgármestere.
„Ez történik egy nemzettel, ha kiveszik a fegyvert a kezéből.”- mondta Kollár László jobbikos képviselő az megemlékező egybegyűlteknek. A Trianoni diktátum viszont amellett, hogy nemzetünk gyásznapjává vált, egyben felhívja a figyelmünket arra, hogy mindig van kiút. Volt egy időszak – a magyar királyság utolsó húsz éve – amikor talpra állt ez a porba sújtott nemzet, az ország. Volt olyan vezetője, aki minden magyarnak megmutatta, hogy mi a teendője.
Az ünnepélyes mondatok után városunk elöljárói, a pártok és a szervezetek képviselői elhelyezték koszorúikat, virágaikat a Magyarok Nagyasszonya szobornál. Sokan mécsesekkel járultak a szobor lábához. Ezt követően az ünnepségen megjelentek élekben összefonódva énekelték el közösen a Szózatot.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 09:08, péntek | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Június 23. 08:38, kedd | Helyi
Közös gyakorlással ünnepelték a Jóga Világnapját
Június 21-én, a Jóga Világnapján ismét közös ünneplésre gyűltek össze városunk jógaoktatói és a jóga iránt érdeklődők.
2026. Június 20. 10:19, szombat | Helyi
XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozó – Magyar Hagyományőrző Napok Tiszaalpáron
2026. június 20–21-én ismét életre keltek a magyar hagyományok a tiszaalpári Várdombon, ahol immár huszonharmadik alkalommal rendezték meg a XXIII. Ősi Magyar Szer Találkozót és Magyar Hagyományőrző Napokat.
2026. Június 19. 08:39, péntek | Helyi
A tulajdonos élőben figyelte a betörést, végül Budapesten fogták el a gyanúsítottakat
A kiskunfélegyházi tulajdonos élőben nézte végig a lopást, azonban a kamerán keresztül ráordított a betörőre, aki elszaladt. Végül a feltételezett elkövetőt és társát budapesti otthonukban fogták el a rendőrök.












