Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2020. Augusztus 13. 09:16, csütörtök | Helyi
Forrás: HIROS

Új fegyver jöhet a gyorshajtók ellen

Új fegyver jöhet a gyorshajtók ellen

Magyarországon is megérett a helyzet arra, hogy a pontszerű sebességmérést felváltsa az átlagsebesség-mérése.

Várkornyi Gábor autóipari szakértő szerint ez a fajta változtatás homogénebb közlekedést idézne elő.

Magyarországon is megérett a helyzet arra, hogy a pontszerű sebességmérést felváltsa az átlagsebesség-mérése.

Az ehhez kapcsolódó elv nagyon egyszerű: ha egy autó gyorsabban tesz meg egy szakaszt két mérőpont között, mint amit a sebességhatár lehetővé tesz, akkor a sofőr gyorshajtást követett el, és már ki is szabható a büntetés. De mi az előnye átlagsebesség- mérésnek a pontsebesség-méréssel szemben?

Várkonyi Gábor autóipari szakértő a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, ez a fajta változtatás homogénebb közlekedést, egy természetesebb reakciót válthat ki a sofőrökből.

A mostani rendszerben azok, akik tempósabban szeretnek vezetni folyamatosan azt figyelik, éppen hol mérik a sebességet a rendőrök. Ez pedig komoly veszélyforrás is lehet, hiszen ha éppen észrevesz a sofőr egy rendőrt, akár hirtelen le is fékezhet, hogy a megengedett sebességtartományban haladjon el mellettük, és elkerülje a büntetést. Azonban a hirtelen fékezés balesethez is vezethet.

Jelenleg a legzavaróbb a magyar autópályán az, hogy óriásiak a sebességkülönbségek, van aki gyorsabban közlekedik, mint 130 kilométer/óra, és többen vannak, akik alig 100 kilométer/órával autóznak – mondta. A változtatással ezt a sebességkülönbséget is el lehet kerülni.
Kiemelte, az átlagsebesség-mérés rendszere már működik Ausztriában és sok pozitív visszajelzést lehet hallani.

(Forrás: HIROS.HU)

Címkék: sebességmérés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 21:08, vasárnap | Helyi

Csányi József újra megnyerte a polgármester-választást Kiskunfélegyházán

A 2025-ös időközi önkormányzati választáson Csányi József független jelölt ismét bizalmat kapott a kiskunfélegyháziaktól, így továbbra is ő marad a város polgármestere

2025. Október 10. 09:05, péntek | Helyi

Vasárnap rendezik meg a félegyházi állat- és kirakodóvásárt

élegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. október 12., (vasárnap).

2025. Október 09. 22:48, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Október 07. 13:48, kedd | Helyi

Tizedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést

Október 18–19-én ismét megtelik élettel a Móra Ferenc Művelődési Központ Kiskunfélegyházán, ahol immár tizedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést.