Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2018. Március 29. 17:24, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Vádat emeltek a menekülés közben elütött bankrabló ellen

Vádat emeltek a menekülés közben elütött bankrabló ellen

Fegyveresen elkövetett rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt vádat emeltek a tavaly novemberben menekülése közben elgázolt bankrabló ellen.

A Budapesti X. és XVII. Kerületi Ügyészség vádja szerint a 34 éves budapesti férfi 2017. november 23-án kirabolt egy lakóhelyéhez közeli, X. kerületi bankfiókot - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész csütörtökön az MTI-vel.

A vádlott a délelőtti órákban fejét és arcát kapucnival, baseball sapkával és napszemüveggel eltakarva ment be a bankfiókba. A férfi csak gumilövedék kilövésére alkalmas, kinézetre azonban valódinak látszó fegyvert fogott rá három alkalmazottra és öt ügyfélre - áll a közleményben.

A vádlott két és fél millió forintot vett ki a pénztárból, de időközben a fiókvezető aktiválta a pánikgombot, így a rendőrök rövid időn belül a helyszínre értek. Az előlük menekülő férfit egy szabályosan közlekedő autó elgázolta, így már ott elfogták, a rabolt pénzt pedig lefoglalták - idézte fel a főügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben