Hírek
2020. Augusztus 05. 10:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Vádat emeltek egy házaspár ellen lányaik bántalmazása és szexuális erőszak miatt
Vádat emelt a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség egy házaspár ellen négy lányuk bántalmazása, veszélyeztetése, valamint szexuális erőszak miatt - tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint a férfit kiskorú négyrendbeli veszélyeztetésével, szexuális erőszakkal, szexuális kényszerítéssel, a személyi szabadság kétrendbeli megsértésével, négyrendbeli bántalmazással és becsületsértéssel elkövetett kapcsolati erőszakkal vádolják, felesége ellen kiskorú négyrendbeli veszélyeztetése a vád.
A házaspárnak négy lánya született, akik a vádirat szerint 2006 óta rendszeresen tanúi voltak a családi konfliktusoknak, emellett apjuk rendszeresen, szíjjal, fakanállal, horgászbottal is bántalmazta őket. A gyerekek sem fizikai, sem lelki támogatásra nem számíthattak anyjuktól, mert a nő a neveléssel kapcsolatos feladatait 2016-tól teljes mértékben elhárította. A két nagyobb gyerek végzett minden házimunkát, két kisebb testvérüket is ők látták el, a tanulás rovására.
Az apa a legidősebb lányát általában szobafogsággal büntette, volt, hogy ez egy hónapig tartott. Második gyermekét becsmérelte, megalázta, többször hányásig fojtogatta. Harmadik lányát a 14. születésnapjához közeledve felvilágosításra hivatkozva szexuális cselekményre kényszerítette. A férfi szexuális céllal közeledett hatéves lányához is.
A családi háttér miatt a gyerekek közül több is alkoholhoz, gyógyszerhez és kábítószerhez nyúlt, elszökdösött otthonról, éles tárggyal bántalmazta magát.
Az ügyészség a letartóztatásban lévő férfire fegyházbüntetés kiszabását kérte és szülői felügyeleti jogának megvonását indítványozta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
