Városlista
2025. december 3, szerda - Ferenc

Hírek

2020. Május 11. 17:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vádat emeltek egy rendőrök elől elmenekülő embercsempész ellen

Vádat emeltek egy rendőrök elől elmenekülő embercsempész ellen

Vádat emeltek egy szerb embercsempész ellen, aki februárban elmenekült az őt igazoltatni akaró rendőrök elől, de másnap elfogták - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a letartóztatásban lévő szerb férfit az államhatár átlépéséhez több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntettével vádolják.

A férfi február 18-án Röszkénél érkezett Magyarországra, majd Klárafalva külterületére hajtott, ahol autójába fölvett négy magát szír és két magát egyiptomi állampolgárnak valló határsértőt. Utasait a vádlott megbízói juttatták át a román-magyar zöldhatáron. Röviddel az elindulást után a rendőrök ellenőrizni akarták a vádlott által vezetett autót, de a férfi nem állt meg nekik, hanem nagy sebességgel tovább hajtott, majd kitette a járműből utasait, és Tompánál elhagyta az országot.

A nyomozóknak sikerült azonosítani a vádlottat, és másnap, amikor ismét Magyarországra érkezett, elfogták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld

Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására

A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll

2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld

Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz

Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.

2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld

Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról

\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.

2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld

ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára

Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.