Városlista
2025. október 13, hétfő - Kálmán

Hírek

2021. Augusztus 31. 16:50, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vágánykorszerűsítés a Keleti pályaudvaron, változik a menetrend több vonalon

Vágánykorszerűsítés a Keleti pályaudvaron, változik a menetrend több vonalon

Vágánykorszerűsítéseket végeznek szeptemberben hétvégenként a budapesti Keleti pályaudvaron, emiatt számos ponton változik a menetrend a miskolci, a hegyeshalmi, a szolnoki és a kelebiai vonalon,

egyes járatok a Déli pályaudvarról indulnak - közölte a Mávinform kedden az MTI-vel.

A menetrendváltozások oka, hogy a Keleti pályaudvar és Kőbánya-felső közötti, már épülő harmadik vágányhoz új kitérő- és váltókapcsolatokat hoznak létre.

A szeptemberi hétvégéken a hegyeshalmi vonalon közlekedő soproni és szombathelyi InterCityk a Keleti pályaudvar helyett a Déli pályaudvarról indulnak és oda érkeznek. Néhány vonat pénteken és hétfőn is Déli pályaudvarra, illetve néhány IC-vonat csak Budapest-Kelenföldig közlekedik.

A hatvani vonalon a félóránkénti gödöllői betétjáratok helyett az egri InterRégiók állnak meg mindenhol, illetve azok csak Kőbánya-felső és Gödöllő között járnak.

Az újszászi vonalon a zónázó vonatok helyett minden egész órában egy Szolnokig mindenhol megálló vonat a Keleti pályaudvarról, a félórákban pedig Kőbánya felső-Sülysáp között betétjárat közlekedik. Valamennyi békéscsabai IC a Keleti pályaudvarról indul továbbra is, de két járat kivételével mindegyik megáll Kőbánya-felsőn is.

A hatvani és az újszászi vonalon minden vonat menetrendje módosul a szeptemberi hétvégéken.

A menetrendi változásról a Mávinform honlapján lehet részletesebben tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld

Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem

Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.

2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen

A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.

2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld

Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is

Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.