Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2020. Június 16. 08:25, kedd | Helyi
Forrás: hirado.hu

Várnunk kell még a jó időre

Várnunk kell még a jó időre

Kedden a nap első felében még többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, inkább csak helyenként és rövid időre szakadozhat fel a felhőtakaró.

Délutántól azonban gomolyosodik a felhőzet, és a legtöbb helyen néhány órára kisüt a nap – írta az Országos Metetorológiai Szolgálat.

Több helyen valószínű eső, zápor, az ország keleti felében zivatar is. A Dunántúlon az északnyugati szelet kísérhetik élénk, olykor erős lökések.

Intenzívebb záporok, zivatarok környezetében erős, akár viharos lökés is előfordulhat.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint zivatarveszély miatt Vas és Zala megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Felhőszakadás veszélye miatt is sok megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Emellett Budapesten, Pest, Fejér, Komárom-Esztergom, Somogy és Tolna megyében a tartós eső miatt is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

A legmagasabb nappali hőmérséklet jobbára 21 és 27 fok között valószínű, de a tartósabban felhős tájakon ennél pár fokkal hűvösebb is lehet. Késő estére 15 és 21 fok közé csökken a hőmérséklet, az északnyugati szél a Nyugat-Dunántúlon, az északkeleti szél pedig a Zemplén körül élénk marad.

Címkék: eső, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi

Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában

A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.

2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi

Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán

A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi

Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál