Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2013. Március 30. 20:31, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Vasárnapra már nemcsak a sok eső, hanem a heves zivatarok miatt is figyelmeztetést adtak ki

Vasárnapra már nemcsak a sok eső, hanem a heves zivatarok miatt is figyelmeztetést adtak ki

Vasárnapra hat megyére a várható jelentős mennyiségű csapadék, nyolc megyére pedig a heves zivatarok miatt adott ki első fokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat.

Vasárnap több mint 20 milliméter csapadék hullhat, és ezért citromsárga, vagyis első fokú figyelmeztetést adtak ki Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyékre.
Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékre pedig azért érvényes az első fokú figyelmeztetés, mert ezeken a területeken heves zivatarok alakulhatnak ki, nagy széllel és jégesővel.
A meteorológiai szolgálat az MTI-hez eljuttatott szombat esti figyelmeztető előrejelzésében azt írta: vasárnap a Dunántúl északnyugati felében a délutáni órákig területi átlagban 20-30 milliméter csapadék várható, a Dunántúl többi részén 20 milliméter vagy az alatti csapadék valószínű.
A Dunától keletre (kisebb valószínűséggel a Dunántúl délkeleti részén) a vasárnap déli, kora délutáni óráktól az esti, késő esti órákig többfelé lehetnek intenzív záporok, illetve szórványosan zivatarok. A zivatarok alatt helyenként egy-két centiméter átmérőjű jégdarabok is hullhatnak, a szél viharossá fokozódhat, és néhol jelentősebb mennyiségű (30 milliméternyi) csapadék is eshet - írta a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága