Hírek
2019. Szeptember 26. 09:03, csütörtök |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Végzetes divat terjed az utakon

Életveszélyes trendre hívja fel a figyelmet az Országos Mentőszolgálat.
Sok autós egy egyszerű csat segítségével hallgattatja el járműve figyelmeztető jelzését, hogy ne kelljen bekötnie magát vezetés közben.
"Fillérekbe kerül, mégis az életükkel fizettek érte" - beszédes címet kapott egy, a mentők Facebook-oldalán kedden reggel megjelent bejegyzés. Mint írják, az elmúlt időszakban több olyan halálos balesethez kellett kivonulniuk, ahol a biztonsági öv megmenthette volna az áldozatok életét. Ehelyett azonban csak egy egyszerű, olcsón megvásárolható csatot dugtak az érintettek a biztonsági öv csatlakozójába, ezáltal kiiktatva autójuk az öv használatára figyelmeztető jelzését.
"A világ alighanem legostobább terméke az a biztonsági öv csat, amit bárki megvásárolhat, aki nem félti az életét" - fogalmaz a poszt. A mentőszolgálat a tragikus kimenetelű balesetek kapcsán felhívta a figyelmet, hogy biztonsági öv használatával csökkenthető vagy elkerülhető a sérülések többsége.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 11:20, csütörtök | Helyi
Új tantermekkel bővült a Mezgé tangazdasága
A Félegyházi MEZGÉ „Gyakorlati oktatás fejlesztésére” benyújtott sikeres pályázatából kettő, szakmai oktatást segítő tanterem kialakítására és egy irodakonténer beszerzésére került sor az iskola Tangazdaságában.
2025. Április 17. 10:22, csütörtök | Helyi
Tovább folytatódik a Kőrösi utca felújítása
A Polgármesteri Hivatal értesíti a Tisztelt Lakosságot, hogy a Kőrösi utca kivitelezési munkálatai április 22-től folytatódnak.
2025. Április 17. 09:10, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Április 15. 15:47, kedd | Helyi
18 éve álmodták meg a bővítést, most megvalósult
A KSZC Kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium régóta dédelgetett álma vált valóra 2025-re.