Hírek
2018. Július 05. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Véletlenül lelőtte lányát, fogházbüntetésre ítélték a miskolci férfit

Felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte a bíróság azt a miskolci férfit, aki a múlt év nyarán véletlenül meglőtte saját lányát, a gyermek belehalt sérülésébe - tájékoztatta a Miskolci Törvényszék szerdán az MTI-t.
A bíróság az első tárgyaláson ítéletet hozott az ügyben; az apával szemben gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt indult büntetőeljárás.
A férfi az élettársával és kislányával élt miskolci otthonában. Tavaly júniusban szomszédjuk a családra bízta értéktárgyait. A vádlott élettársa elkezdte kipakolni a tárgyakat, és észrevette: azok között, zacskóba tekerve, egy pisztoly van. A fegyvert a férfi elkérte, nézegetni kezdte, kezében forgatta, majd véletlenül elsütötte. A lövedék a kislányát a fején találta el. A gyermek kórházba szállítás közben meghalt.
A tárgyaláson a férfi beismerő vallomást tett, bűnösnek vallotta magát.
Az idén július elsejétől hatályos új büntetőeljárási törvény rendelkezései szerint rögtön ítéletet is hoztak. A férfit másfél év fogházbüntetésre ítélték, 2 év próbaidőre felfüggesztve.
A törvényszék enyhítő körülményként értékelte, hogy a vádlott büntetlen előéletű, a bűncselekményt beismerte, megbánta. Ugyanakkor súlyosító körülménynek minősítette a bíróság a vádlott súlyos gondatlanságát.
Az ítéletet az ügyész, a vádlott és a védő is tudomásul vette - olvasható a törvényszéki közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.