Hírek
2016. December 05. 14:27, hétfő |
Helyi
Forrás: Szabad Föld
Versenyben a Mikulások

ADVENTTŐL KARÁCSONYIG jelentősen megnő a családok édességfogyasztása. A tavalyi statisztika szerint minden addiginál nagyobb, 3,4 milliárd forintnyi bevételt értek el a boltok a decemberi ünnepek édességeivel.
Az év végi csokimennyiség jelentős részét teszik ki a Mikulások, ezekből tavaly mintegy 432 tonnányit vásároltunk fel és fogyasztottak el a gyerekek. A gigászi mennyiséget tekintve egyáltalán nem mindegy, milyen minőséget kapunk a pénzünkért. Tesztcsapatunkat a csoki Mikulások esetén is felnőttek alkották, hiszen ők hozzák meg a döntést, mit vesznek meg a gyereküknek, merre terelik az ízlését. Egy Tesco hipermarketben vásároltuk az összes figurát, mert az előzetes piackutatás azt mutatta, hogy szinte mindenütt nagyjából ugyanazok a termékek kaphatók. A luxus árkategóriából nem választottunk, a nagy tömegek által elérhető, ismert márkákat vettük célba.
A vakteszten a négytagú kóstolóbrigádnak azt kellett eldöntenie, hogy melyik ízlik a legjobban. Nem volt könnyű különbséget tenni a termékek között, de az jól látszott, hogy van, amelyik puhább, olvadósabb, míg a másik keményebb, roppanósabb. Az ízekben a karamellestől a narancsos árnyalatig többféle aromát fel lehetett fedezni, annak ellenére, hogy ezek az összetevők nem szerepeltek a listában. Kiugróan rossz minőséget nem találtunk, a többségnek kellemes, élvezhető az íze is és az állaga is.
Egyetlen termékben voltak a márkához híven apró cukorkák, de hiába a pluszédesség, mégsem ez lett a nyerő. A csomagolásban a gyártók ragaszkodnak a Mikulás hagyományos színeihez, kivéve a Milkát, de náluk a tehén is lila… Az első hely teljesen egyértelmű volt, a két második helyezett szorosan követte, majd a harmadik után pontszámban némileg leszakadva következett a két utolsó. Nem meglepő módon a legdrágább nyert és a legolcsóbb lett az utolsó. Az árakat tekintve igen jelentős különbségek mutatkoznak, de ha az erős középkategóriából választunk, akkor sem fogunk csalódni.
1. HELYEZETT:
Kinder belső tejes réteggel bevont
tejcsokoládé figura
Összetevők: tejcsokoládé 40%, kakaóvaj,
kakaómassza, szójalecitin, aroma,
sovány tejpor, cukor, pálmazsír, shea,
dehidratált vaj
Összes szárazanyag-tartalom: 34%,
kakaó-összetevő 14,5%
Ára: 559 Ft/55 g
Forgalmazza: Ferrero Magyarország
2. HELYEZETT:
Milka (csak német nyelvű termékismertető volt rajta)
Összetevők: cukor, kakaóvaj, tejpor, vaj,
szójalecitin, mogyoró
Kakaó szárazanyag: legalább 30%
Ára: 519 Ft/50 g
Szerencsi tejcsokoládé
Kézzel csomagolt
Összetevők: cukor, kakaóvaj,
zsíros tejpor, kakaómassza,
szójalecitin, aroma
Kakaó szárazanyag: legalább 40%
Ára: 389 Ft/65 g
Gyártó: Szerencsi Bonbon Kft.
3. HELYEZETT:
Smarties tejcsokoládé Mikulás cukordrazséval.
Kakaóvajhoz adott növényi zsírokat tartalmaz.
Összetevők: cukor, kakaóvaj, zsíros tejpor,
kakaómassza, pálmazsír, shea, tejpor,
tejsavópor, tejzsír, tejcukor, búzaliszt,
keményítő, porsáfrány, retek, feketerépa,
citrom, hibiszkusz, spirulina, fényezőanyagok
Kakaó szárazanyag: legalább 25%
Ára: 429 Ft/48 g
Gyártó: Nestlé Hungaria
4. HELYEZETT
Boci tejcsokoládé Mikulás
Összetevők: cukor, kakaóvaj, zsíros tejpor,
kakaómassza, pálmazsír, shea, tejzsír,
tejcukor, tejsavópor, aroma
Kakaó szárazanyag: legalább 25%
Gyártó: Nestlé Hungaria
Ára: 249 Ft/40 g
Chocco Garden tejcsokoládé figura
Összetevők: cukor, kakaóvaj, írópor,
kakaómassza, vajzsír, szójalecitin,
poliglicerin-poliricinoleát, vaníliaaroma
Szárazanyag: legalább 30%
Ára: 329 Ft/60 g
Forgalmazza: Choco Garden Kft.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 24. 17:19, szombat | Helyi
Testvérvárosunk, Feltre gyöngyszemei fotókon
A feltrei testvérvárosi F-Cube fotókör alkotásaiból nyílt kiállítás a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban május 23-án.
2025. Május 24. 16:45, szombat | Helyi
Emberi sorsok lenyomatai képekben és lírában
Különleges élményben volt részük mindazoknak, akik ellátogattak a Móra Ferenc Művelődési Központba május 23-án a „Gubcsi-zsáner – Attila színben, Lajos lírában” című kiállításmegnyitóra.
2025. Május 24. 16:07, szombat | Helyi
Felvonulással vette kezdetét a pásztortalálkozó
Pásztortalálkozó színesíti a Városalapítók Hetének programsorozatát, mely felvonulással vette kezdetét városunk főutcáján május 24-én szombaton délelőtt.
2025. Május 23. 15:11, péntek | Helyi
A hősök halhatatlanok
Minden esztendő május hónapjának utolsó vasárnapja a Magyar Hősök Emlékünnepe, amikor mindazokra emlékezünk, akiknek tettei nagyban hozzájárultak a magyar nemzet és a magyar állam fennmaradásához.