Hírek
2014. Július 09. 13:58, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Keleten ismét másodfokú riasztások a heves zivatarok miatt
Az ország keleti felében több járásra ismét narancssárga, vagyis másodfokú riasztást adott ki a heves zivatarok miatt a meteorológiai szolgálat szerdán kora délután.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Hajdú-Bihar, Békés és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében vannak érvényben a másodfokú riasztások. Ezeken a területeken a következő órákban kialakulhatnak olyan heves zivatarok, amelyek során nagy méretű jég hullhat, s a legerősebb széllökések akár a 90 kilométer/órás erősséget is meghaladhatják.
A Tisza tónál és a Balaton nyugati medencéjénél másodfokú viharjelzés érvényes, mivel magas és hosszú hullámok várhatók. Csónak és vitorlás nem közlekedhet. A Balaton középső és keleti medencéjénél első viharjelzés van érvényben.
A szerda éjfélig szóló veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna és Pest megyében, valamint Budapesten is kialakulhatnak olyan heves zivatarok, amelyeket károkozó szél, illetve jégeső kísérhet.
Emellett Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, és Zala megyében a felhőszakadás veszélye miatt citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezekben a megyékben egy-egy intenzív zápor, zivatar során rövid idő alatt akár 25-30 milliméternél is több csapadék hullhat.
Az előrejelzés szerint a hőmérséklet délután a Dunántúlon 20-24, keleten 24-30 Celsius-fok között alakul. Késő este 17-23 fokra hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
