Hírek
2015. Április 20. 16:14, hétfő |
Helyi sport
Forrás: Varga Ferenc
Zsinórban harmadszor lett bajnok az Astra

A női futsal NB I-s bajnokság felső-ági rájátszásában április 18-án, szombaton 15 órától játszott hazai pályán a listavezető Astra.
A női futsal NB I-s bajnokság felső-ági rájátszásában április 18-án, szombaton 15 órától játszott hazai pályán a listavezető Astra.
Astra Kiskunfélegyházi Bulls – Budapesti Műszaki Egyetem Futsal Club PRO 5 – 3 (1-2)
Kiskunfélegyháza, 100 néző. 2015. 04. 18. 15: 00 KÉSZ Aréna
Vezette: Halasi Zoltán Krisztián (Kaszala Mihály, Márkus András)
A felső-ági rájátszás 7. fordulójában a tabella negyedik helyén álló egyetemi csapat látogatott a KÉSZ Arénába.
Szép számú közönség várta a listavezető újabb győzelmét, de a mai összecsapáson az ellenfél is nagyon felkészülten érkezett. A vendégek szervezetten védekeztek, és kontrákkal veszélyeztettek, a listavezető bár többet birtokolta a labdát, de a gólhelyzeteit nem tudta értékesíteni. A vendégek Bobok Csilla és Szekér Anita találataival kétgólos előnyt szereztek, amire a hazaiak részéről a félidő végén érkezett válasz, Dikanová Dominika labdát szerzett, váratlanul ellőtt lövése a bal alsóba vágódott, 1-2
Szünet után egy egészen más játékot láthattak a nézők a listavezetőtől. Az öltözői edzői intelmek jót tettek a játékosoknak. Agresszívebb és kreatívabb lett a csapatjáték, a védekezésre is jobban koncentráltak a játékosok és kiegyenlítettek. Az első félidőben még visszafogottabb játékot nyújtó Dombai Nagy Anett játéka nagyot javult, klasszikus mesterhármast ért el, és vezetett az éllovas 4-2-re.
A mérkőzés hajrájában a vendégek vészkapus játékra váltottak, kapusok Hargas Annamária kilépett mezőnyjátékosnak, és az ő találatával kozmetikáztak az eredményen, 4-3.
A mérkőzés utolsó percében végleg eldőlt a mérkőzés, a meccs embere Dombai Nagy Anett szerzett labdát, továbbítását Szabó Boglárka váltotta gólra, 5-3.
Két ellentétes félidőt láthatott a lelkes szurkolótábor a mai összecsapáson, egy nagyon masszív ellenfelet kellett felülmúlnia a listavezetőnek. A vendégek az első félidőben igen veszélyes játékot produkáltak, a második játékrészben nagyot javult a hazai csapat, igazi csapatként küzdöttek, feljavultak támadásban és védekezésben, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, és elérhető távolságba került a bajnoki cím megvédése.
A második helyen álló Hajdúböszörmény április 19-én, Miskolcon lépett pályára, és váratlanul botlott egy izgalmas mérkőzésen 5-4 arányban.
Az Astra így 11 pontos előnyt szerzett, a hátralévő három forduló eredményétől függetlenül megnyerte a 2014/2015. évi NB I-s futsal bajnokságot, zsinórban harmadszor lett bajnok.
Astra: Vincze Anikó – Szabó Boglárka, Dombai Nagy Anett, Megyes Ágnes, Dikanová Dominika.
Csere: Kovács Klaudia, Szabó Ildikó, Sajabó Boglárka, Kakuszi Adrienn, Sajabó Anita, Szabó Nóra. Vezetőedző: Dombó János.
BME: Hargas Annamária – Szekér Anita, Szalkai Kitti, Bobok Csilla Mária, Winternitz Anna
Csere: Fábián Dóra, Mádi Virág Zsófia, Winternitz Katalin, Winternitz Zsuzsanna Ágnes.
Vezetőedző: Csernai Gábor László.
Gólszerzők: Dombai Nagy Anett (3), Dikanová Dominika, Szabó Boglárka, illetve Bobok Csilla Mária, Szekér Anita, Hargas Annamária.
Nyilatkozatok:
Csernai Gábor László: Ha valaki megnézi az eredményt, azt mondja, jó nyert az Astra hazai pályán, de most először mondom azt, megérdemeltük volna, hogy ne nulla ponttal távozzunk. Jól futsaloztunk, a jelen pillanatban legerősebb női csapat ellen. Volt egy-két kimagasló teljesítmény nálunk, akiknek sikerült a mezőny fölé nőniük. A kemény munka és az abban való hit a későbbiekben, a számokban is mutatkozik majd. Gratulálok az Astrának.
Dombai Nagy Anett: Nagyon enerváltak voltunk az első félidőben, nekem semmi nem jött össze.
A szünetben rendeztük sorainkat és sikerült megfordítani a mérkőzést. Három gólt szereztem, az összes nagyon fontos volt a győzelemhez. Megszenvedtünk a sikerért, gratulálok a csapatnak!
Dombó János: Nagyon jól felkészített BME ellen sikerült igen fontos győzelmet aratnunk.
Az első félidőben a szezon leggyengébb játékát nyújtottuk, de szünet után feljavultunk.
Már csak egy hajszál választ el minket a hőn áhított célunktól.
Varga Ferenc
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 15. 12:03, kedd | Helyi sport
Dobos Eszter ismét szép eredményt ért el
2025. április 13-án a kiskunfélegyházi Zöldmező Lovassport Egyesület csapata Balástyára látogatott, ahol a Leon-Cavallo Lovarda rendezésében egy színvonalas versenyen vett részt.
2025. Április 14. 12:39, hétfő | Helyi sport
Újabb dobogós eredményekkel büszkélkedhetnek a félegyházi birkózók
Az elmúlt hétvégén az U17-es korú birkózók versenyeztek a válogatott mezekért, amelyeket az Észak-Macedón fővárosban rendezendő Európa-bajnokságon és a görögországi világbajnokságon viselhetnek hazánkat képviselve.
2025. Április 14. 11:28, hétfő | Helyi sport
Dobos Eszter ismét szép eredményt ért el
2025. április 12-én a Bugaci Ménes első alkalommal adott helyszínt a Szabadidő Díjugrató Versenynek.
2025. Április 01. 08:54, kedd | Helyi sport
Két bronzérem a birkózóknál
Dabason rendezték a 10 és 11 éves szabadfogásúak magyar bajnokságát, ahol két bronzérmet szereztek a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői.