Városlista
2025. október 5, vasárnap - Aurél

Hírek

2021. November 27. 11:59, szombat | Helyi
Forrás: MTI

Vasárnap kezdődik az Advent – a katasztrófavédelem a tűzmegelőzésre figyelmeztet

Vasárnap kezdődik az Advent – a katasztrófavédelem a tűzmegelőzésre figyelmeztet

Felgyújtott egy konténerlakást sajtótájékoztatóján a katasztrófavédelem, így mutatta be, hogy milyen veszélyes a magára hagyott adventi koszorún égő gyertya.

Vasárnap kezdődik az adventi időszak, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a tűzmegelőzés fontosságára hívta fel a figyelmet. Azt kérik a lakosságtól, hogy ügyeljenek a nyílt láng használatára: az adventi koszorún égő gyertyát ne hagyják égve magára, használjanak alátétet, és úgy helyezzék el a csillagszórókat, fényfüzéreket a karácsonyfán, hogy nyílt láng, illetve elektromos szikra ne okozhasson tüzet.

Évente 6-7 ezer lakástűz történik, és ezek jelentős része az adventi időszakban, illetve karácsonykor következik be.

A szén-monoxid-érzekelővel megelőzhető a tragédia

Fülep Zoltán országos tűzoltósági főfelügyelő a budapesti sajtótájékoztatón a fűtőberendezések rendszeres ellenőrzését, a nyílt lángú fűtőtestek oxigén-utánpótlását, a szén-monoxid-érzékelők használatát hangsúlyozta, a berendezéssel ugyanis tűz fellobbanása esetén megelőzhető a halálos kiemenetelű tragédia.

A katasztrófavédelem háromszáz füstérzékelőt, valamint az Opus Tigáz Zrt.-vel közösen félezer szén-monoxid-érzékelőt adott át karitatív szervezeteknek, ezzel összesen nyolcszáz rászoruló család otthona válik biztonságosabbá.

Az eseményen egy bemutató is volt: a IX. kerületi tűzoltó-parancsnokság épülete előtt felgyújtottak egy konténerben berendezett szobát, hogy demonstrálják, mennyire gyorsan terjednek át a lángok egy adventi koszorúról a teljes helyiségre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 10:54, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Szeptember 30. 12:35, kedd | Helyi

Országos Könyvtári Napok Kiskunfélegyházán – Álom és valóság jegyében

Az idei Országos Könyvtári Napokhoz a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár is csatlakozik, gazdag programkínálattal várva az érdeklődőket 2025. október 7–11. között.

2025. Szeptember 30. 10:59, kedd | Helyi

Emlékezzünk együtt az aradi vértanúkra

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tisztelettel meghívja a város polgárait, intézmények pedagógusait és diákjait az aradi vértanúk tiszteletére rendezett ünnepi megemlékezésre és koszorúzásra.