Hírek
2023. Június 25. 11:27, vasárnap |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Vigyázz, új módszerrel törhetik fel a bankszámládat

Magukat rendőrnek kiadva próbálják meg kicsalni a gyanútlan áldozatok bankszámla- és bankkártyaadatait az erre specializálódott bűnözők – figyelmeztet a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ).
Pár nappal ezelőtt tett bejelentést egy áldozat, akinek több millió forintot loptak el a bankszámlájáról. Mint azt az NVSZ írja a Facebookon szombaton közzétett bejegyzésében, a csalók egyike rendőrként bemutatkozva hívta fel, arról tájékoztatva őt, hogy feltörték a számláját. A sértett ijedtségében elárulta, hogy melyik bank ügyfele, így a banda egy másik tagja nemsokára már az adott bank nevében hívta az áldozatot. Ezután rávette, hogy telepítse a telefonjára az Anydesk applikációt: még segített is neki, végül elkérte az SMS-ben kapott kódokat. Mindezek révén már könnyedén hozzáférhettek a bankszámlához, amelyről átutalásokat indítottak, illetve megpróbálták róla a teljes összeget leemelni.
Az NVSZ arra figyelmeztet, hogy a banki csalók új módszere mindenkit fokozott óvatosságra kell, hogy intsen. Mindenképpen gyanakodj, ha bárki a rendőrség nevében telefonál, majd a bankszámlád feltörésére hivatkozva kér információkat a bank adataidról! Fontos továbbá hangsúlyozni, hogy a bankok soha nem fogják azt kérni, hogy a saját hivatalos alkalmazásuk mellé bármilyen más alkalmazást letölts és telepíts a telefonodra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 18. 22:17, csütörtök | Helyi
250 millió forint támogatásban részesültek a Kiskunmajsai járás települései
2025. szeptember 18-án, ünnepélyes keretek között adták át a Versenyképes Járások Program támogatói döntéseit Kiskunmajsán, a Konecsni György Művelődési Központban.
2025. Szeptember 18. 15:24, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2025. Szeptember 16. 12:15, kedd | Helyi
Sokba kerül a reggeli száguldozás
Vármegyénkben egy hét alatt 64 rendőri intézkedést igénylő baleset történt, amelyekben tizenkilencen sérültek meg.
2025. Szeptember 16. 11:48, kedd | Helyi
Október 1-től már benyújtható a háromgyerekes anyák kedvezményéről szóló adóelőleg-nyilatkozat
A három gyermeket nevelő anyáknak október 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a törvényben meghatározott, munkával megszerzett jövedelmeik – így például a munkabér – után.