2024. július 5, péntek - Sarolta, Emese

A legmeghatóbb karácsonyi szokások a világon
2014. December 25. 07:00, csütörtök |

A legmeghatóbb karácsonyi szokások a világon

Hol meghittebben, hol zajosabban, de a szeretetet fejezik ki.

Miért pont éjfélkor miséznek Szenteste?
2014. December 24. 17:51, szerda |

Miért pont éjfélkor miséznek Szenteste?

Nagy Szent Gergely, a középkor egyik legnagyobb hatású pápája által bevezetett szokást követve december 24-én éjfélkor valamennyi katolikus templomban szentmisét tartanak.

Karácsony ünnepének története
2014. December 24. 17:49, szerda |

Karácsony ünnepének története

Jézus Krisztus születésére emlékezik karácsonykor a keresztény világ, a nem keresztények pedig a szeretet ünnepét ülik.

Így ünnepelnek magyarjaink távol hazánktól
2014. December 24. 17:40, szerda |

Így ünnepelnek magyarjaink távol hazánktól

Sok, a világ más országában élő magyarnak nincs lehetősége hazautazni az ünnepekre. Van, aki anyagi okok, van, aki munka miatt kénytelen maradni, de olyan is akad, akinek nincs kihez hazajönnie.

Hagyjuk hinni a kisgyermekeket a csodában
2014. December 24. 13:00, szerda |

Hagyjuk hinni a kisgyermekeket a csodában

A szakember szerint jó, ha a kisgyerekek hisznek abban, hogy a karácsonyi ajándékokat az angyalka vagy a Jézuska hozzá. A csodás magyarázatok segítik őket a világ megértésében és fejlesztik a személyiségüket.

Pásztorjáték az Ótemplomban
2014. December 24. 08:45, szerda |

Pásztorjáték az Ótemplomban

Jézus születéstörténetét adják elő élőzenés előadás formában ma (december 24-én) délután 15 órakor és éjjel 23 órakor az Ótemplom Salve Regina Ifjúsági Közössége és a plébánia hittanosai az Ótemplomban.

Karácsonyi népszokások
2014. December 24. 08:00, szerda |

Karácsonyi népszokások

Mi jut eszébe az embernek a karácsony szó hallatán. Szeretet, család, ajándékok, hó, hideg és persze evés, ivás. A hívő embereknek azonban karácsony Jézus Krisztus születésének ünnepe.

Ma böjtölünk....Miért is?
2014. December 24. 07:00, szerda |

Ma böjtölünk....Miért is?

December 24-ét karácsony böjtjének nevezték a magyar hagyományban. Ehhez a naphoz különleges szokások kapcsolódnak, amelyeket érdemes felelevenítenünk.

Lakástüzek, petárdák, poroltó
2014. December 23. 19:00, kedd |

Lakástüzek, petárdák, poroltó

Pár jó tanács, hogy az ünnep ne váljon katasztrófává...

Anyakönyvi hírek
2014. December 23. 15:24, kedd |

Anyakönyvi hírek

Legfrissebb anyakönyvi híreink.

Év végi elismerések
2014. December 23. 15:17, kedd |

Év végi elismerések

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője a 2014. évben végzett kiemelkedő munkájuk miatt rendőröknek és közalkalmazottaknak adott át elismerést.

Több ezer Suzukit hívnak vissza
2014. December 23. 12:51, kedd |

Több ezer Suzukit hívnak vissza

Több ezer Suzukit hívnak vissza a légzsák, illetve a motor lehetséges meghibásodása miatt.